Облыстық «Шаңғы бағдары 2020» шаңғымен спорттық бағдарлаудан ашық жарысының қорытындысы туралы ақпарат

Білім басқармасының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығы негізінде осы жылдың 22-24 қаңтар аралығында «Евразия» туристік сауықтыру кешенінде спорттық бағдарлаудан облыстық «Шаңғы бағдары 2020» ашық жарысы өткізілді.
Жарысқа облыс аудандары мен Орал қаласынан 208 қатысушысымен 14 команда қатысты. Жарыс «Шаңғы жарысы», «спринт», «орта»  және «ұзақ» қашықтықтарын қамтыды. Жарысқы 11, 13, 15, 17 жас ерекшеліктеріндегі ұл мен қыздар қатысты. Жарысқа Сырым және Казталов аудандарының командалары қатыспады. Хаттамаларға сәйкес жалпыкомандалық орындар төмендегідей бөлінді:
I орын  - Бәйтерек командасы
II орын  - Орал қаласының «Атамекен» командасы
III орын  - Теректі ауданының командасы
«Шаңғы жарысы» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Аманғали Айару (Теректі ауданы)
2 орын – Ерғали Гүлмира (Ақжайық ауданы)
3 орын – Серикова Райхан (Бөрлі ауданы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Жамиев Нұрбатыр (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Бессмертнов Александр (Орал қаласы)
3 орын – Стабаев Наил (Бәйтерек ауданы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Никанова Алтынай (Теректі ауданы)
2 орын –Головизина Милана (Теректі ауданы)
3 орын – Тастаева Айдана (Орал қаласы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Сурко Артем (Орал қаласы)
2 орын – Беккужиев Алихан (Теректі ауданы)
3 орын –Болатбек Бақтияр (Бәйтерек ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Амангелдиева Шынар (Теректі ауданы)
2 орын – Сидорова Виолетта (Орал қаласы)
3 орын – Лемешева Алина (Бәйтерек ауданы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Серікұлы Ерасыл (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Жанкужиев Бекзат (Теректі ауданы)
3 орын – Кулушев Асылхан (Шыңғырлау ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Ерсаинова Дамира (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Гараева Мария (Теректі ауданы)
3 орын – Антонова Юлия (Бөрлі ауданы)

Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Козловский Илья (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сабракман Берік (Бәйтерек ауданы)
3 орын – Азамат Қайсар (Қаратөбе ауданы)
«Орта» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Аманғали Айару (Теректі ауданы)
2 орын – Ерғали Гүлмира (Ақжайық ауданы)
3 орын – Изгалиева Назым (Тасқала ауданы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Мұхамбетқали Дияр (Бөрлі ауданы)
2 орын – Бессмертнов Александр (Орал қаласы)
3 орын – Аманжолов Мұратбек  (Қаратөбе ауданы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Төлеуғали Жеңісханым (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Үмбеталиева Мая (Бәйтерек ауданы)
3 орын – Никанова Алтынай (Теректі ауданы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Болатбек Бақтияр (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сурко Артем (Орал қаласы)
3 орын – Искалиев Асет (Бөрлі ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Сидорова Виолетта (Орал қаласы)
2 орын – Амангали Жасмина (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Амангелдиева Шынар (Теректі ауданы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Серікұлы Ерасыл (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Жанкужиев Бекзат (Теректі ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Ерсаинова Дамира (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сергеева Анастасия (Орал қаласы)
3 орын – Тлегенова Камила (Ақжайық ауданы)

Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Козловский Илья (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Галымов Жігер (Бөрлі ауданы)
3 орын – Азамат Қайсар (Қаратөбе ауданы)

«Спринт» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Ерғали Гүлмира (Ақжайық ауданы)
2 орын – Аманғали Айару (Теректі ауданы)
3 орын – Ислам Гүлзат (Орал қаласы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Жамиев Нұрбатыр (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Бессмертнов Александр (Орал қаласы)
3 орын – Нысаналы Ахмет  (Шыңғырлау ауданы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Никанова Алтынай (Теректі ауданы)
2 орын – Бауыржан Мөлдір (Тасқала ауданы)
3 орын – Қоныс Назым (Шыңғырлау ауданы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Болатбек Бақтияр (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Жанқожа Әділ (Теректі ауданы)
3 орын – Сатыбалдыұлы Айбек (Жаңақала ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Амангелдиева Шынар (Теректі ауданы)
2 орын – Ильясова Балауса (Бәйтерек ауданы)
3 орын – Амангали Жасмина (Қаратөбе ауданы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Серікұлы Ерасыл (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Кулушев Асылхан (Шыңғырлау ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Ерсаинова Дамира (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сергеева Анастасия (Орал қаласы)
3 орын – Тлегенова Камила (Ақжайық ауданы)

Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Козловский Илья (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Женисов Азат (Теректі ауданы)
3 орын – Азамат Қайсар (Қаратөбе ауданы)

«Ұзақ» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Аманғали Айару (Теректі ауданы)
2 орын – Тайырқызы Әдемі (Бөкей Ордасы ауданы)
3 орын – Ажгереева Айзада  (Шыңғырлау ауданы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Жамиев Нұрбатыр (Байтерек ауданы)
2 орын – Бессмертнов Александр (Орал қаласы)
3 орын – Саматұлы Аңсар  (Жәнібек ауданы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Үмбеталиева Мая (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Тастаева Айдана (Орал қаласы)
3 орын – Никанова Алтынай (Теректі ауданы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Сурко Артем (Орал қаласы)
2 орын – Болатбек Бақтияр (Бәйтерек ауданы)
3 орын – Асылбек Артур (Тасқала ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Амангелдиева Шынар (Теректі ауданы)
2 орын – Амангали Жасмина (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Сидорова Виолетта (Орал қаласы)

Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Серікұлы Ерасыл (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Жанкужиев Бекзат (Теректі ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Сергеева Анастасия (Орал қаласы)
2 орын – Ерсаинова Дамира (Бәйтерек ауданы)
3 орын – Гараева Мария (Теректі ауданы)
Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Козловский Илья (Бәйтерек ауданы)
2 орын – Галымов Жігер (Бөрлі ауданы)
3 орын – Женисов Азат (Теректі ауданы)

Жарыс барысында оқушылар спорттық бағдарлау бағыттарында белгіленген межеге тез жету, қойылған бақылау нүктелерін ереже бойынша бағындыруды меңгеру кезіндегі бәсекелестік қабілеттері арқылы жоғары нәтижеге жетті. Төрешілер алқасы былтырғымен салыстырғанда командалардың спорттық бағдарлау деңгейінің өскендігін атап көрсетті. Биылғы жылғы жарыстың ерекшелігі «Шаңғы жарысы» қашықтығының қосылғандығында.
Жарыс жеңімпаздары облыстық спорттық бағдарлау құрамасының тізіміне алынды.
Жарыс қорытындысы бойынша оқушылар I, II, III дәрежелі дипломдармен, медальдармен марапатталды.

joomla template