Мектеп оқушылары арасындағы бокстан облыстық «Алтын қолғап» турнирінің қорытынды ақпараты / Информация об итогах областного туринира по боксу среди школьников "Алтын қолғап»

Білім басқармасының 2019 жылғы жұмыс жоспарына сәйкес 22.11.2019 ж №779 бұйрық негізінде, ағымдағы жылдың 05-08 желтоқсан аралығында «Оқушылар сарайында» жастар мен жасөспірімдердің денсаулығын арттыру, олардың арасында салауатты өмір салтын қалыптастыру, дене тәрбиесі мен бұқаралық спорт жүйесін дамыту және талантты жас спортшыларды іріктеу мақсатында мектеп оқушылары аралығында бокстан «Алтын қолғап» турнирі ұйымдастырылды. Жарысқа 19 жас ерекшелігі бойынша барлығы 11 команда  113 спортшы қатысты. Жарысқа аудандар бойынша  Бәйтерек ауданы, Ақжайық ауданы, Тасқала ауданы, Сырым ауданы, Орал қаласынан спорт клуб «Олимп», Спорт клуб «Арена», спорт клуб «Бәйтерек», Желаев ауылы командасы, «Оқушылар сарайы» командасы, №3 ОБЖСМ және БҚО мектеп-интернаты оқушылары қатысты.

Жарысқа  қатыспаған аудандар Бөрлі, Казталов, Теректі, Шыңғырлау, Жәнібек, Жаңақала, Қаратөбе, Тасқала, Бөкей Ордасы аудандары.
Жарыс қорытындысы бойынша спортшылар төмендегідей нәтиже көрсетті:

32 кг салмақта:
І орын - Қайыржанов Мақсат (Оқушылар сарайы)
ІІ орын – Маратов Темирлан (Бәйтерек ауданы)
ІІІ орын – Бекен Батырхан (Байтерек ауданы)
ІІІ орын – Торкус Имангали (Оқушылар сарайы)

32 кг салмақта(ІІ-топ):
І орын – Дадажанов Алишер (Оқушылар сарайы)
ІІ орын –Абатов Али(Тасқала ауданы)
ІІІ орын – Бақыт Ердаулет (Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Берікұлы Хамза (Бәйтерек)

34 кг салмақта:
І орын – Бекболат Заңғар(Оқушылар сарайы)
ІІ орын –Салихов Мерлан (мектеп-интернат)
ІІІ орын –Орынбасар Диас (Спорт клуб Арман)
ІІІ орын – Қайырсапар Ерасыл(Оқушылар сарайы)

36 кг салмақта:
І орын – Жумагельдиев Арон(Оқушылар сарайы)
ІІ орын – Набиев Алихан (БҚО мектеп-интернат)
ІІІ орын – Турманов Али(ОБЖСМ)
ІІІ орын – Бақытқали Рустам(Оқушылар сарайы)
36 кг салмақта(ІІ-топ):
І орын – Есен Ильяс(Ақжайық ауданы)
ІІ орын – Қауысыов Аңсар(Сырым ауданы)
ІІІ орын –Мекебаев Тамерлан(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Мереке Мералы(Спорт клуб Арман)

38 кг салмақта:
І орын – Бекжанов Бейбарыс(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын – Жумабай Бекзат(БҚО мектеп-интернат)
ІІІ орын – Ахмедияров Алдияр(Спорт клуб Арена)
ІІІ орын – Мамедов Эльхам(ОБЖСМ)

40 кг салмақта:
І орын – Мухамеджанов Зупар(Спорт клуб Арман)
ІІ орын – Сағынғожиев Нұржан(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын –Сағынәлі Райыс(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын –Мусакаев Дидар(Спорт клуб Арена)

40 кг салмақта(ІІ-топ):
І орын – Сагитов Ермахан(мектеп-интернат)
ІІ орын –Жоламан Сұлтан(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын –Болатов Армат(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Умбитияров Ерасыл(Оқушылар сарайы)

42 кг салмақта(ІІ-топ):
І орын – Мақсотов Махмут(Оқушылар сарайы)
ІІ орын – Кабошев Айдар(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын –Қадырханұлы Ернұр(Тасқала ауд)
ІІІ орын – Ақманбетов Жігер(Сырым ауд)

44 кг салмақта:
І орын – Гайрифуллин Алмаз(Оқушылар сарайы)
ІІ орын – Кенжеұлы Данияр(БҚО мектеп-интернат)
ІІІ орын –Даржыман Дәулет(Ақжайық ауданы)
ІІІ орын – Назар Асанәлі(Оқушылар сарайы)

44кг салмақта(ІІ-орын):
І орын – Қауысқали Сұлтанбейбарыс(мектеп-интернат)
ІІ орын –Жиенбет Ерасыл(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Бимбетов Ербол(БҚО мектеп-интернат)
ІІІ орын – Сұлтанов Нұралы(Спорт клуб Арман)

46 кг салмақта:
І орын – Сейілхан Өнер(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын –Мирасов Болат (ОБЖСМ)
ІІІ орын –Бақытжан Райымбек(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын – Исахан Адильжан(Спорт клуб Олимп)

48 кг салмақта:
І орын – Сайман Али(Спорт клуб Арман)
ІІ орын –Талғат Шыңғыс(ОБЖСМ)
ІІІ орын –Қадырғалиев Бекайдар(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын – Ескалиев Артур(Спорт клуб Арман)

50 кг салмақта:
І орын – Әлжанов Мейрамбек(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын –Ергенбай Нұрғиса(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын –Ни Никита(Спорт клуб Арена)
ІІІ орын – Саржанов Батыр(Оқушылар сарайы)

52 кг салмақта:
І орын – Шәріп Тамерлан(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын –Рахмитулла Алишер(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын –Камидолла Алдияр(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Мұхитов Мақсат(Оқушылар сарайы)

56 кг салмақта:
І орын – Уразмбетов Раниль(Спорт клуб Олимп)
ІІ орын –Муратов Дулат(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын –Әбіш Нұрбек(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Аман Роман(Ақжайық ауданы)

60 кг салмақта:
І орын – Самигулла Бекзат(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын –Динишев Имран(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Жандарбек Досымбек(Оқушылар сарайы)
ІІІ орын – Мағзомов Сағындық(ОБЖСМ)

63 кг салмақта:
І орын – Зинат Әмірхан(Желаев ауылы)
ІІ орын –Еркенов Адихан(Спорт клуб Арман)
ІІІ орын –Алқанов Адиль(Бәйтерек ауданы)

66 кг салмақта:
І орын – Қанатай Қайрат(БҚО мектеп-интернат)
ІІ орын –Бақтығалиев Талғат(Оқушылар сарайы)

70 кг салмақта:
І орын – Беккалиев Досжан(Спорт клуб Арман)
ІІ орын –Орынбай Рамазан(Оқушылар сарайы)

Жарыс қорытындысы бойынша жеңімпаз бен жүлдегерлер I, II, III дәрежелі грамоталармен және медальдармен марапатталды. Жарысқа ең белсенді қатысқан ең белсенді қатысқан «Оқушылар сарайы» командасы, №3 ОБЖСМ және БҚО мектеп-интернаты. Жарысқа  аз қатысқан және мүлдем қатыспаған аудандар қатыспау себебін анықтап, аудандық білім беру бөлімдері келесі жылдары барлық жоспарланған жас ерекшеліктеріне командалардың қатысуын қамтамасыз ету бағытында жұмыстануды ұсынамыз.

 


В соответствии с планом работы Управления образования  2019 годана основании приказа №779 от 22.11.2019 года, с 05 по 08 декабря текущего года в целях повышения здоровья молодежи и подростков, формирования здорового образа жизни, развития системы физического воспитания и массового спорта, а также отбора талантливых молодых спортсменов среди школьников состоялся областной турнир по боксу«Алтын қолғап".
Организаторы турнира областное управление образования ЗКО, областное управление спорта и физической культуры и Федерация бокса ЗКО.
В соревнованиях приняли участие 11 команд по 19 возрастным категориям, всего 113 человек. В соревнованиях приняли участие команды Спорт клуб «Олимп», Спорт клуб «Арена», Спорт клуб «Байтерек» «Дворец школьников", ДЮСШ №3 и команды спортивного  школы-интерната ЗКО.
Не участвовали в соревнованиях команды Бурлинского, Казталовского, Теректинского, Чингирлауского, Жанибекского, Жангалинского, Каратобинского, Таскалинского, Бокейординского районов.
По итогам соревнований спортсмены показали следующие результаты:
В весе 32 кг:
І место-Кайыржанов Максат (Дворец школьников)
ІІ место-Маратов Темирлан (Байтерекский район)
ІІІ место-Бекен Батырхан (Байтерек район)
ІІІ место-Торкус Имангали (Дворец школьников)

В весе 32 кг(II группа):
І место-Дадажанов Алишер (Дворец школьников)
ІІ место-Абатов Али (Таскалинский район)
ІІІ место-Бақыт Ердаулет (Дворец школьников)
ІІІ место-Берікұлы Хамза (Байтерек район)

В весе 34 кг:
І место-Бекболат Зангар (Дворец школьников)
ІІ место-Салихов Мерлан (школа-интернат)
ІІІ место-Орынбасар Диас (спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Қайырсапар Ерасыл (Дворец школьников)

В весе 36 кг:
І место-Жумагельдиев Арон (Дворец школьников)
ІІ место – Набиев Алихан (школа-интернат ЗКО)
ІІІ место-Турманов Али(ОДЮСШ)
ІІІ место-Бакытқали Рустам (Дворец школьников)

В весе 36 кг(II группа):
І место-Есен Ильяс(Акжаикский район)
ІІ место-Кауысыов Ансар (Сырымский район)
ІІІ место-Мекебаев Тамерлан (Дворец школьников)
ІІІ место - Мереке Мереке Мереке Мереке (спортивный клуб Арман)

В весе 38 кг:
І место-Бекжанов Бейбарыс (школа-интернат ЗКО)
ІІ место-Жумабай Бекзат (школа-интернат ЗКО)
ІІІ место-Ахмедияров Алдияр(спортивный клуб Арена)
ІІІ место-Мамедов Эльхам(ОДЮСШ)

В весе 40 кг:
І место-Мухамеджанов Зупар(спортивный клуб Арман)
ІІ место-Сагынгожиев Нуржан(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Сағынәлі Райыс (Дворец школьников)
ІІІ место-Мусакаев Дидар(спортивный клуб Арена)

В весе 40 кг(II группа):
І место-Сагитов Ермахан(школа-интернат)
ІІ место-Жоламан Султан (Дворец школьников)
ІІІ место-Болатов Армат (Дворец школьников)
ІІІ место-Умбитияров Ерасыл (Дворец школьников))

В весе 42 кг(II группа):
І место-Максотов Махмут (Дворец школьников)
ІІ место-Кабошев Айдар(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Кадырханұлы Ернур (Таскалинский район)
ІІІ место-Ақманбетов Жигер(Сырымский район)

В весе 44 кг:
І место-Гайрифуллин Алмаз (Дворец школьников)
ІІ место-Кенжеулы Данияр(школа-интернат ЗКО)
ІІІ место-Даржыман Даулет(Акжаикский район)
ІІІ место-Назар Асанәлі(Дворец школьников)

В весовой категории 44кг (ІІ-место)
І место-Қауыскали Султанбейбарыс (школа-интернат)
ІІ место-Жиенбет Ерасыл (Дворец школьников)
ІІІ место-Бимбетов Ербол(школа-интернат ЗКО)
ІІІ место-Султанов Нуралы(спортивный клуб Арман)

В весе 46 кг:
І место-Сейилхан Өнер(школа-интернат ЗКО)
ІІ место-Мирасов Болат (ОДЮСШ)
ІІІ место-Бақытжан Райымбек(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Исахан Адильжан(спортивный клуб Олимп)

В весе 48 кг:
І место-Сайман Али(спортивный клуб Арман)
ІІ место-Талгат Шынгыс(ОДЮСШ)
ІІІ место-Кадыргалиев Бекайдар(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Ескалиев Артур(спортивный клуб Арман)

В весе 50 кг:
І место-Альжанов Мейрамбек(школа-интернат ЗКО)
ІІ место-Ергенбай Нургиса (Дворец школьников)
ІІІ место-Ни Никита(спортивный клуб Арена)
ІІІ место-Саржанов Батыр(Дворец школьников)

В весе 52 кг:
І место-Шәріп Тамерлан (ЗКО школа-интернат)
ІІ место-Рахмитулла Алишер(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Камидолла Алдияр (Дворец школьников)
ІІІ место-Мухитов Максат (Дворец школьников)

В весе 56 кг:
І место-Уразмбетов Раниль(спортивный клуб Олимп)
ІІ место-Муратов Дулат(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Абиш Нурбек (Дворец школьников)
ІІІ место-Аман Роман(Акжаикский район)

В весе 60 кг:
І место-Самигулла Бекзат (ЗКО школа-интернат)
ІІ место-Динишев Имран (Дворец школьников)
ІІІ место-Жандарбек Досымбек (Дворец школьников)
ІІІ место-Магзомов Сагындык(ОДЮСШ)

В весе 63 кг:
І место-Зинат Амирхан(село Желаево)
ІІ место-Еркенов Адихан(спортивный клуб Арман)
ІІІ место-Алканов Адиль(Байтерекский район)

В весе 66 кг:
І место-Канатай Кайрат(школа-интернат ЗКО)
ІІ место-Бактыгалиев Талгат (Дворец школьников)

В весе 70 кг:
І место-Беккалиев Досжан(спортивный клуб Арман)
ІІ место-Орынбай Рамазан (Дворец школьников)

По итогам турнира победители и призеры были награждены грамотами и медалями I, II, III степени. Наиболее активное участие в соревнованиях приняли команды «Дворец школьников», ОДЮСШ №3 и школа-интернат ЗКО. Надеемся  в следующем году районные отделы образования буду работать по обеспечению участия команд во всех планируемых возрастных категориях.

joomla template