Үйірмешілер арасында өткізілген көктемгі «Қарлығаш 2019» туриадасы бойынша қорытынды ақпарат \ Информация об итогах весенней туриады «Кралыгаш» 2019» среди кружковцев ОЦДЮТиЭ

ОБЖТжЭО-ң 2019 жылғы  «24» мамыр № 77   бұйрығына сәйкес, салауатты өмір салтын, жаяу туризмді насихаттау мақсатында «Самал» туристік лагерінде үйірмешілер арасында көктемгі «Қарлығаш 2019» туриадасы өткізілді. Туриадаға 4 кіші, 12 орта, 2 ересек топты қамтыған, жалпы саны 108  үйірмеші қатысты.
Туриадаға төмендегі ҚББП қатысты:
Кіші топтар: «Жас өлкетанушы» Альмуханова Р.С.., «Отан» Бисемалиев С.К., «Этюд» Петченко С.В., «Ориент рубин» Кенжегалиев А.А..
Орта топтар: «Музей белсенділері» Ескалиева Г.Т., «Атамекен» Насипкалиев М.А., «Штурм» Беркингалиев Ф.С., «Кен дала» Сарсенгалиев Ф.С., «Спектр» Капустина Н.А., «Жас Ұлан» Халенов Ұ, «Палитра» Петченко С.В., «Акварель» Петченко С.В., «Жас турист 1», «Жас турист 2» Бисенова Ж.М., «Колумб» Исполов Д.С..

Ересек топтар: «Сункар» Нурманов Р.Е., «КСИНТ»  Бисемалиев С.К..
Туриада 3 жас ересектері бойынша «Туристік эстафета», «Туристік кедергілер жолағы» және «Техникалық» қашықтықтарынан өтті. Командалардың туриадаға деген дайындықтары орташа, әліде туристік техникасы мен тактикасына назар аудару керектігі көрініп тұрды.
Жоғарыда баяндалғандар негізінде төмендегі үйірмелер «Қарлығаш 2019» туриадасының жеңімпазы боп танылды:
Кіші топтар арасында «Туристік эстафета» қашықтығынан:
1 орын - «Ориент рубин» үйірмесі – жетекші Кенжегалиев А.А.  
2 орын - «Жас өлкетанушы» үйірмесі - жетекшісі Альмуханова Р.С.
3 орын -  «Этюд» үйірмесі - жетекші Петченко С.В. 
Орта топтар арасында «Туристік кедергілер жолағы» қашықтығынан экология және өлкетану бөлімдері арасында:
1 орын - «Кен дала» үйірмесі - жетекшісі Сарсенгалиев Ф.С.
2 орын - «Спектр» үйірмесі –жетекшісі  Капустина Н.А.   
3 орын -«Палитра» үйірмесі - жетекшісі Капустина Н.А..
Орта топтар арасында «Туристік кедергілер жолағы» қашықтығынан туризм және спорттық бағдарлау бөлімдері арасында:
1 орын - «Штурм» үйірмесі - жетекшісі Беркингалиев Ф.
2 орын - «Жас Ұлан» үйірмесі –жетекшісі Халенов Ұ.
3 орын -  «Атамекен»  үйірмесі - жетекшісі Насипкалиев М.А.
Ересек топтар арасында «Техникалық» қашықтығынан туризм және спорттық бағдарлау бөлімдері арасында:
2 орын - «КСИНТ» үйірмесі - жетекшісі Бисемалиев С.К.
3 орын - «Сұңқар»  үйірмесі - жетекшісі Нурманов Р.Е.
Қосымша білім беру педагогтары үйірмешілердің техникалық және тактикалық дайындығына көп көңіл бөлуіне назар аударуын сұраймыз.

 


Согласно плану ОЦДЮТиЭ на базе ТЛ «Самал» состоялась традиционная весенняя туриада «Карлыгаш 2019» среди кружковцев ОЦДЮТиЭ. Цель туриады: пропаганда здорового образа жизни и пешеходного туризма, повышение спортивного мастерства участников. Соревнования проходили по  трем возрастным  категориям: младшая (3 команды), средняя (12 команд), старшая (2 команды), всего 108 человек.
В туриаде приняли участие следущие руководители кружков:
Младшая группа: «Жас өлкетанушы» Альмуханова Р.С.., «Отан» Бисемалиев С.К., «Этюд» Петченко С.В., «Ориент рубин» Кенжегалиев А.А..
Средняя группа: «Музей белсенділері» Ескалиева Г.Т., «Атамекен» Насипкалиев М.А., «Штурм» Беркингалиев Ф.С., «Кен дала» Сарсенгалиев Ф.С., «Спектр» Капустина Н.А., «Жас Ұлан» Халенов Ұ, «Палитра» Петченко С.В., «Акварель» Петченко С.В., «Жас турист 1», «Жас турист 2» Бисенова Ж.М., «Колумб» Исполов Д.С..
Старшая группа: «Сункар» Нурманов Р.Е., «КСИНТ»  Бисемалиев С.К..
Согласно условиям туриады, участники всех возрастных групп показали свои умения и навыки на дистанциях «Туристская эстафета», «Туристская полоса препятствий» и «Техническая». Подготовка команд к совревнованиям «удовлетворительная», нужно обратить внимание на технику  и  тактику подготовки участников.
По итогам соревнований призовые места распредилились следующим образом:
Дистанция «Туристская эстафета» для младших групп:
1 место - «Ориент рубин» (Кенжегалиев А.А.)  
2 место - «Жас өлкетанушы» (Альмуханова Р.С.)
3 место -  «Этюд» (Петченко С.В.)
Дистанция «Туристская полоса препятствий» для средних групп отделов краеведения и экологического туризма:
1 место - «Кен дала» ( Сарсенгалиев Ф.С.)
2 место - «Спектр» (Капустина Н.А.)   
3 место -«Палитра» ( Капустина Н.А.)
Дистанция «Туристская полоса препятствий» для средних групп отделов туризма и спортивного ориентирования:
1 место - «Штурм» (Беркингалиев Ф.)
2 место - «Жас Ұлан» (Халенов Ұ.)
3 место -  «Атамекен» ( Насипкалиев М.А.)
Дистанция «Техническая» для старших  групп отделов туризма и спортивного ориентирования:
2 место - «КСИНТ» (Бисемалиев С.К.)
3 место - «Сұңқар»  (Нурманов Р.Е.)

Также на открытии туриады были награждены  дипломами и медалями победители соревнований по экскурсионному ориентированию среди кружковцев ОЦДЮТиЭ.

joomla template