Облыстық «Жайық толқыны» өлкетану фестивалінің қорытындысы / Итоги областного краеведческого фестиваля «Жайык толкыны»

Батыс  Қазақстан облысының әкімдігі білім басқармасының балалар мен жасөспiрiмдер туризм және экология облыстық орталығының ұйымдастыруымен     «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы  аясында  13 – 15 наурыз  аралығында  облыстық «Жайық толқыны» өлкетану фестивалі  ұйымдастырылды.
Фестивальдің  мақсаты: Қазақстандық патриотизмге тәрбиелеу, халықтық салт-дәстүрлермен, әдебиетімізді дәріптеу, жеке тұлғаның бойына рухани адамгершілік қасиеттер мен мәдени құндылықтарды және  ұлттық рухымызды  сіңіру, дарынды оқушыларды анықтау.
Барлығы 14 команда, 112 оқушы  қатысып,  6 бағыт бойынша өткізілді.  «Жас дизайнер» бағыты бойынша :
Бас жүлде – Рафхатқызы Райхангүл (Теректі ауданы)
1 орын –Ғазиз Әсем (Бөкей ордасы ауданы)
2 орын– Мүсірова Феруза (Тасқала ауданы)
3 орын –Асанова Аружан (Орал қаласы)
«Жас ақын» бағыты бойынша :
Бас жүлде– Өтеғалиев Ислам (Қаратөбе ауданы)
1 орын –Умбеталиев Али (Теректі ауданы)
2 орын –Нигметоллиева Камила (Жаңақала ауданы)
3 орын –Избанова Данагүл (Тасқала ауданы)
«Жас талант» бағыты бойынша :
Бас жүлде– Төлегенова Жарқынай, Мизашев Айбол (Ақжайық ауданы)
1 орын– Өтепов Әнуар, Шаку Жәңгір (Казталов ауданы)
2 орын –Жолдығалиев Айдос, Ғабды Ерсұлтан (Қаратөбе ауданы)
3 орын –Лескалиев Арнат , Әбдіғали Әмірәлі (Бөрлі ауданы)
«Жас шебер» бағыты бойынша :
Бас жүлде – Жалғасбаева Гүлбақыт (Шыңғырлау ауданы)
1  орын –Абызбаева Дильназ (Орал қаласы)
2  орын –Тасымова Айсұлу  (Бөрлі ауданы)
3  орын– Нұрғожа Дильяра (Теректі ауданы)
«Жас аспаз» бағыты бойынша :
Бас жүлде– Серикова Асылжан (ОБЖТжЭО-ғы)
1  орын –Алимова Салидат (Казталов ауданы)
2 орын– Терехова Юлия  (Бәйтерк ауданы)
3 орын– Тухфатуллова адема (Бөрлі ауданы)
«Жас суретші» бағыты бойынша:
Бас жүлде – Федосова Александра (Орал қаласы)
1 орын –Балбаева Диана (Жаңақала ауданы)
2 орын – Новикова Дарья (Теректі ауданы)
3 орын– Батырғалиева Лунара (Казталов ауданы)


Областной краеведческий фестиваль «Жайык толкыны» состоялся  13-15 марта 2019 года на базе ТОК «Евразия» областного центра детско-юношеского туризма и экологии.
Целью фестиваля является: пропаганда и совершенствование краеведческой деятельности, направленной на изучение, сохранение и использование национальных традиций, искусства и произведений народного творчества.
Фестиваль прошел в рамках реализации программы  Главы государства «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру»  по направлению «Сохранение национальной идентичности».
На фестивале приняли участье 14 команд- 112 участников.
Программа проводилась  по следующим направлениям: «Юный художник», «Юный поэт», «Юный повар», «Юный дизайнер», «Юный умелец», «Юный талант».
Направления «Юный дизайнер»:
Гран  -при – Рафхатқызы Райхангүл (Теректинский район)
1 место –Ғазиз Әсем (Бокейординский район)
2 место –Мүсірова Феруза (Таскалинский район)
3 орын – Асанова Аружан (г.Уральск)
Направления «Юный дизайнер»:
Гран-при–  Өтеғалиев Ислам (Каратобинский район)
1 место –Умбеталиев Али (Теректинский район)
2 место –Нигметоллиева Камила (Жангалинский район)
3 место– Избанова Данагүл (Таскалинский район)
Направления «Юный талант»:
Гран-при–Төлегенова Жарқынай, Мизашев Айбол (Акжаикский район)
1 место – Өтепов Әнуар, Шаку Жәңгір (Казталовский район)
2 место –Жолдығалиев Айдос, Ғабды Ерсұлтан (Каратобинский район)
3 место –Лескалиев Арнат , Әбдіғали Әмірәлі (Бурлинский район)
Направления  «Юный умелец» :
Гран-при– Жалғасбаева Гүлбақыт (Чингирлауский район)
1 место– Абызбаева Дильназ (г.Уральск)
2 место–  Тасымова Айсұлу  (Бурлинский район)
3 место –Нұрғожа Дильяра (Теректинский район)
Направления «Юный повар»:
Гран-при– Серикова Асылжан (ОцДЮТИЭ)
1 место –Алимова Салидат (Казталовский район)
2 место– Терехова Юлия  (район Бәйтерек)
3 место– Тухфатуллова Адема (Бурлинский район)
Направления «Юный художник»:
Гран-при– Федосова Александра (г.Уральск)
1 место – Балбаева Диана (Жангалинский район )
2 место  – Новикова Дарья (Теректинский район )
3 место – Батырғалиева Лунара (Казталовский  район)

joomla template