Облыстық «Шырқаған жастық шақ» бард әндері фестивалі!/ Поющая юность!

2018 жылдың 30 мамыр-1 маусым аралығында  Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында облыстық «Шырқаған жастық шақ» жас бард әндері фестивалі өтті. Жарысқа Жәнібек, Казталов, Тасқала аудандарының командалары  қатыспады.    
Фестивальдің мақсаты: бард әндері жанрын дамыту, авторлық әндерді насихаттау, оқушылардың бойында патриоттық сезімдерін қалыптастыру. Фестивальге 12 команда  74 оқушы  қатысты.     
Фестиваль 3 жас ерекшелігі (10-12 жас, 13-15 жас,16-18 жас) бойынша өтіп, оқушылар  «Автор», «Ансамбль», «Қазақ ақындарының шығармашылық әндері, «Орындаушы» номинациялары бойынша  бақ сынасты.

10-12 жас ерекшелігінен:
«Орындаушы» номинациясы бойынша:
1 орын – Старостин Даниил (Ақжайық ауданы)
2 орын – Асқар Инабат (Бөкей ордасы  ауданы)
3 орын –Сергазиева Дэльназ (Орал қаласы)
«Ансамбль» номинациясы бойынша:
1 орын – «Шаттық» (Зеленов ауданы);
2 орын – «Птица счастья» (Шыңғырлау ауданы);
3 орын – «Звуки гитары» (Бөрлі ауданы);

13-15 жас ерекшелігінен:
«Орындаушы» номинациясы бойынша:
1 орын –  Ғабілманапова Фариза  (Бөкей ордасы ауданы)
2 орын – Куспаева Асем (Ақжайық ауданы)
3 орын – Мұғалімов Нүрбек (Зеленов ауданы)
«Ансамбль» номинациясы бойынша:
1 орын – «Жас қанат» (Бөкей ордасы  ауданы);
2 орын – «Пламя костра» ( Зеленов ауданы);
3 орын – «Аккорд» (Ақжайық ауданы);
«Қазақ ақындарының шығармашылық  әндерін орындау»
1 орын –  Мұғалімов Нұрлыбек (Зеленов ауданы);
2 орын – Ғабілманапова Фариза  (Бөкей ордасы ауданы);
3 орын – Карпышев Сағыныш (Қаратөбе ауданы);

16-18 жас ерекшелігінен:
«Орындаушы» номинациясы бойынша:
1 орын –  Андыбаев Чингиз (Бөрлі ауданы)
2 орын – Гатауова Лунара (Ақжайық ауданы)
3 орын – Ниталиева Лейла (Бөрлі ауданы)
«Автор» номинациясы бойынша:
1 орын –Гатауова Лунара (Ақжайық ауданы) ;
2 орын –  Андыбаев Чингиз (Бөрлі ауданы);
3 орын – Наурызгалиев Бекзат (Зеленов ауданы);
«Қазақ ақындарының шығармашылық  әндерін орындау»
1 орын –  Шаппазгереева Милана (Бөкей орда ауданы);
2 орын –  Федоров Сергей  (Шыңғырлау ауданы);
3 орын – Нурманова Ақбаян (Ақжайық ауданы).


Поющая юность!

С 30 мая по 1 июня  на территории ТОК "Евразия" проходил уже ставший  традиционным, фестиваль юных бардов ЗКО - "Поющая юность"! В фестивале принимали участие победители районных(городского) этапов в 3-х возрастных группах: 10-12, 13-15, 16-18 лет. Музыкальная основа и формат мероприятия позволяют наилучшим образом для молодежи пропагандировать авторскую песню как уникальное явление музыкально-поэтической культуры, как уникальный песенный жанр. А также воспитывает казахстанский патриотизм и гражданственность.
В мероприятии приняли участие 12 команд, всего 74 человека.
А лучшими стали юные барды из: Бокейординского, Акжаикского, Зеленовского и Бурлинского районов!!!
Итоги:
10-12 лет
Номинация «Исполнитель»:
1 место – Старостин Даниил (Акжаикский район)
2 место – Асқар Инабат (Бокейординский район)
3 место –Сергазиева Дэльназ (г.Уральск)
Номинация «Ансамбль»:
1 место – «Радость» (Зеленовский район);
2 место – «Птица счастья» (Чингирлауский район);
3 место – «Звуки гитары» (Бурлинский район).

13-15 лет
Номинация «Исполнитель»:
1 место–  Фагилманапова Фариза  (Бокейординский район)
2 место – Куспаева Асем (Акжаикский район)
3 место – Мугалимов Нүрбек (Зеленовский район)
Номинация «Ансамбль»:
1 место – «Жас қанат» (Бокейординский район);
2 место – «Пламя костра» (Зеленовский район);
3 место– «Аккорд» (Акжаикский район);
«Песни на стихи казахских поэтов»
1 место –  Мугалимов Нурлыбек (Зеленовский район);
2 место – Габилманапова Фариза  (Бокейординский район);
3 место – Карпышев Сагыныш (Каратюбинский район).

16-18 лет:
Номинация «Исполнитель»:
1 место –  Андыбаев Чингиз (Бурлинский район)
2 место – Гатауова Лунара (Акжаикский район)
3 место – Ниталиева Лейла (Бурлинский район).
Номинация «Авторская песня»:
1 место – Гатауова Лунара (Акжаикский район) ;
2 место – Андыбаев Чингиз (Бурлинский район);
3 место – Наурызгалиев Бекзат (Зеленовский район)».
«Песни на стихи казахских поэтов»
1 место –  Шаппазгереева Милана (Бокейординский район);
2 место –  Федоров Сергей  (Чингирлауский район);
3 место – Нурманова  Ақбаян (Акжаикский район).
Благодарим всех участников за выбор именно этого, особого, душевного жанра, который есть в сердце каждого человека, хотя бы раз в жизни ходившего туристской тропой!

joomla template